Katarínka na výstave Pamiatky

Historický okamih sa podaril naším katarínkovcom. Od pondelka 8.4. sa v priestoroch výstaviska Incheba Bratislava nachádzal náš ručne tesaný rumpál.

  

Vďaka svojej jedinečnosti a z dobového hľadiska bola jedným z mála výnimočných exponátov na výstave Pamiatky 2013. Rumpál je súčasťou nášho vôbec prvého stánku v Inchebe.

Výstava venovaná projektu KATARÍNKA

Pozývame všetkých priaznivcov Katarínky na výstavu venovanú histórii Kláštora sv. Kataríny, jeho záchrane a výskumom. Na výstave je možné zhliadnuť i zaujímavé nálezy objavené pri systematickom archeologickom výskume tejto lokality. Výstava bude prístupná v nedeľu 29. novembra od 14.00 do 19.00 hod.
Okolo cca 16.00 bude krátka prezentácia a videoprojekcia o projekte Katarínka.

Podujatie sa uskutoční 29. novembra 2009 (nedeľa, 14.00-19.00) v Dechticiach v kultúrnom dome.

Do Dechtíc odporúčame ísť (v smere od BA, NR) – z D1ky a R1ky južným obchvatom Trnavy (smer Senica, Trenčín; až na koniec obchvatu), ďalej na Špačince, Dolné Dubové a Kátlovce
V smere od Považia cez Vrbové a Chtelnicu, zo Záhoria cez Trstín kde sa odbočí na Naháč.

Návštevu výstavy môžete spojiť aj s návštevou samotnej Katarínky, cesta na parkovisko pri lese je vyznačená z Naháča a Dechtíc dopravnými značkami, z parkoviska sa pokračuje lesnou cestou cca 20 minút pešo až na Katarínku.