Prvá družina od 2.7. do 9.7.2017

Nadýchol by si sa zhlboka voňavej katarínkovskej lúky, rozprestrel ruky ako krídla sokol a bežal by si dolu zeleným kopcom, či ustlal si na materinej dúške? ale... nedá sa ti prísť na celú družinu alebo už sú plné?

Príď a prihlás sa na Prvú družinu. Budeme dokončovať táborisko, pripravovať pracoviská pre družiny, opäť spojazdníme rumpál pod vežou a rozbehneme pracovnú i zábavnú sezónu. Zažijeme veľa zábavy, aktuálni ťahači Katarínky sa spoznajú s jej legendami spred 10-15 rokov, a bude to krásna katarínkovská rodina!

Termín je od nedele 2.7.2017 poobedia do nedele 9.7.2017

Teda Deň otvorených dverí 5.7. bude v strede 1. družiny – [veľký program pre verejnosť v stredu, sv. omša 10:30 a divadlo alebo koncert alebo tvorivé dielne (upresnenie bude v KISe)]

Treba rátať s tým, že v sobotu 8.7. od večera už táborisko patrí druhej družine, ktorá večer doputuje a my ukončíme 1. družinu v externistickom táborisku do nedele. Dá sa prísť aj na kratšie, uprednostnení budú samozrejme tí, ktoré môžu na celý čas. Vítaný je každý Katarínkovec, mladý či starý.

 

Pravidlá

 1. Prvá družina je pre každého Katarínkovca, kto už na Katarínke bol a strávil tam minimálne jednu družinu a získal rehoľnícky certifikát.

 2. Katarínkovec si môže vziať aj svoju rodinu (myslí sa manžel, manželka, deti).
  Je dôležité, aby rodiny s malými deťmi boli v kompletnej rodičovskej zostave, myslí sa manžel a manželka + deti.
  (Cieľom je, aby rodina bola spolu a jeden rodič nemal sám "na krku" starostlivosť o deti. Vieme však, že nie vždy je to možné, napr. že jeden rodič nedostane dovolenku / musí zarábať pod.)

  Akékoľvek výnimky z bodov 1. a 2. musí schváliť OP / úzke jadro (mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. ; napr. súrodenci, priatelia ne-Katarínkovci...) a nie je to samozrejmé, uprednostnení budú Katarínkovci, keďže prvá družina je prioritne pre nich.
  Je to možné len vo výnimočných prípadoch: priestor je hlavne pre Katarínkovcov, na ktorých nevyjde letná dvojtýždňová družina, rodiny katarínkovské s deťmi a tých, ktorí nemajú 2 týždne voľna na veľkú družinu.

 3. Vedenie 1. družiny môže stanoviť limit – max. počet účastníkov v prípade veľkého záujmu. Minulý aj predminulý rok bol tábor naplnený na prasknutie, preto je to dôležité, aby sme zvládli manažment družiny (stravu, program, práce, ubytovanie).

 4. Uprednostnené budú rodiny, ktorí sa zúčastnia celej 1. družiny, resp. väčšieho počtu dní.
  (Cieľom je, aby sa nestalo že niekto príp. rodina, ktorá príde na 1-2 dni, obsadí miesto niekomu/rodine, kto by mohol na celý čas).
  Ak ako rodina sa vám nedá ísť na 1. družinu, odorúčame ešte externistickú víkendovku so zameraním pre rodiny v dňoch 4.-6.8.2017. Informácie o tejto víkendovke ešte prinesieme v ďalšom KISe.

 5. Rehoľníkov (jednotlivcov), ktorí sú ochotní pomôcť s čím bude treba (nočné služby, denná služba, turizmáčenie, práca a pod.) uvítame aj na kratší čas.

 

Postup prihlasovania sa na 1. družinu

POZOR: Zmena prihlasovania k 5.3.2017! Rodiny s deťmi sa môžu prihlásiť už iba ako náhradníci. Ak môžete na kratší čas, odorúčame ešte externistickú víkendovku so zameraním pre rodiny v dňoch 4.-6.8.2017. Informácie o tejto víkendovke ešte prinesieme v ďalšom KISe.

 1. Každý záujemca sa musí prihlásiť emailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

  Do prihlášky uveď:
 • Meno, rehoľné meno
 • V prípade rodiny - ak si beriete deti – napíšte ich meno a vek a či s nimi rátať na stravu (polovičné/celé porcie/netreba)
 • Termín od – do kedy plánuješ byť, vrátane presného príchodu a odchodu (raňajky, obed, večera – aby sme vedeli rátať so stravou)
 • Či si plánuješ zobrať svoj vlastný stan (hlavne rodiny) alebo využiješ našu veľkú spálňu a externistický stan. Uveď aj presný počet stanov a veľkosť a typ stanu.
  Aby sme naplánovali manažment stavania stanov u externistov – aby sme sa pomestili.
 • V prípade alergií/stravných obmedzení – uveď ich tiež (napr. lakt-free, celiakia, vegetariánstvo...;-)
 • Ak máš preferencie, do akých prác by si sa rád zaradil, pripíš tiež...
 1. Následne budeš táborkou 1. družiny zaregistrovaný na REXe – Registráciu EXternistov:
  http://katarinka.nawebe.net/rex/
  a príde ti potvrdzovací email aj s bližšími pokynmi, pokúsime sa odpovedať čo najskôr.

 2. Ak sa chceš prihlásiť a už je tesne pred družinou – treba sa skontaktovať s OPom Neitosom (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , 0917393307) alebo hlavným drábom 1. družiny Benignusom, či je to ešte možné prísť (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , 0908811033).

Ak z neočakávaných dôvodov napokon prísť nemôžeš, treba to dať vedieť.
(Ak je to už počas prvej družiny a nedá sa ti spojiť s OP/HDR, tak treba zavolať na táborový erárny telefón)

 

Tešíme sa na vás
Táborka 1. družiny

ZKSM logo Ministerstvo Kultury SR Zachranme hrady - logo Ministerstvo Financii SR Obec Dechtice Obec Naháč Obec Chtelnica