Noc kostolných a kláštorných ruín (2.8.2013) - ako bolo

V piatok sa v podvečerných hodinách konalo na Katarínke podujatie Noc kostolných a kláštorných ruín. Zaujímavý kultúrny program začal koncertom sopranistky Evy Šuškovej a sláčikového kvarteta Mucha Quartet, ktorý sa odohral medzi múrmi zrúcaniny kostola svätej Kataríny.

 koncert

Koncert začal spoločnou skladbou Starosloviensky otčenáš od skladateľa Vladislava Stančeka. Skladbu pre toto obsadenie a špeciálne pre túto príležitosť upravil slovenský skladateľ Vladimír Godár, ktorý bol tiež medzi hosťami podujatia. Ďalej sa pokračovalo výberom z diel od Josepha Haydna, Maurice Ravela, Ilju Zeljenku a na záver zaznel výber slovenských uspávaniek. 

 

Po krátkej pauze sa začala svätá omša, ktorú celebroval Vdp. Branislav (Beren) Popelka z farnosti Majcichov. Podujatie ďalej prebiehalo prichystaným občerstvením a okolo 10. hodiny večer aj obľúbeným turistickým sprevádzaním. Výklad dobrovoľníkov znel ruinami za sprievodu osvetlenia z lampášov a zúčastnilo sa ho okolo 130 návštevníkov.

Pôvodná pozvánka na túto akciu »»

ZKSM logo Ministerstvo Kultury SR Zachranme hrady - logo Ministerstvo Financii SR Obec Dechtice Obec Naháč Obec Chtelnica