Svedectvá ľudí

Vybrali sme pre vás krátke svedectvá ľudí, ktorí sa pohybujú okolo Katarínky. Či už sú to návštevníci, alebo samotní dobrovoľníci.


Svedectvá dobrovoľníkov

Vybrali sme pre vás krátke svedectvá dobrovoľníkov čo boli na Katarínke a absolvovali dvojtýždňovú družinu:

Katarínka má vždy inú atmosféru, inú náladu a každý tam nájde to, čo práve potrebuje. Pre niekoho je to spoločenstvo či zmysluplná práca, pre iných obľúbené miesto, Božia blízkosť alebo len tichý kútik niekde v tme.

Zuzka Zoya Barochová
2012
Celý blogový článok

Priznám sa vám, že mi bolo ťažké zvyknúť si na tunajší režim, no prekvapivo ťažké bolo zvyknúť si aj na návrat do civilizácie po dvoch týždňoch, ako tento (ne)civilizovaný svet niekedy nazývam.
Bol pre mňa šok po dvoch týždňoch v rukách držať svoj mobil, pozerať na kvantá prichádzajúcich esemesiek.

Kristína „Marimi“ Mikušová Kollárová
2014
Celý blogový článok

 

Prečo som na Katarínke rád? Prečo pracujem ako dobrovoľník? Prečo sa tam rád vraciam?… Nie je to len kvôli genius loci Katarínky. Ona je pre mňa všade, kde sú katarínkovci, priatelia. Katarínka nás spája a je v nás. A nesie si v sebe všetky najdôležitejšie veci pre život. Len treba byť pre ne otvorený. Kto hľadá nájde. Lebo Pravda sa začína vo dvojici. V spoločenstve nachádzame a spoznávame sami seba. A až keď začínam spoznávať sám seba, až potom dokážem lepšie spoznávať druhých…

Ján „Kvintus“ Klein
2013
Celý blogový článok

Naozaj, Katarínka je viac než len záchrana ruín kostola a kláštora. Samotná práca na Katarínke dáva iba základ pre veci, ktoré presahujú to, čo môžme vidieť a počuť, čoho sa môžme dotknúť…a dokonca aj toho, čo môžme vysloviť. Sú to poklady, ktoré môžme len zažiť a ďalej si ich v sebe niesť. A to aj tam, kde im „neublíži ani moľ, ani hrdza a kde sa ani zlodeji nedobýjajú a nekradnú…“

Monika „Minea“ Šumichrastová Kádeková
2010
Celý blogový článok


Svedectvá návštevníkov

Toto pekné ste nám napísali do knihy návštev vo veži, alebo poslali spätnú väzbu emailom: